V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                       17 marca 2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukazuje nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. dziś wieczorem na godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, natomiast w piątek na godz. 17:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Najbliższą Drogę Krzyżową przygotują i poprowadzą dzieci naszej parafii.

3. Dziś kończymy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, natomiast jutro rozpoczną się rekolekcje dla dzieci szkolnych. Plan spotkań jest następujący:

18 marca w poniedziałek:
godz. godz. 8:00 Msza Św. dla dzieci klas 1 – 3;

godz. 10:15 Msza Św. dla dzieci klas 4 – 6
godz. 13:15 Msza Św. dla dzieci klas 1 – 3 ( druga zmiana ).

W Rusi spotkanie w szkole o godz. 11:20.

We wtorek 19 marca plan taki sam jak w poniedziałek.

4. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Św. Józefa Oblubienica NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. To również święto patronalne naszego Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, pamiętajmy o dostojnym jubilacie w naszych modlitwach.

5. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Św.

6. Z tyłu kościoła można składać do skarbonki ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za już złożone serdecznie dziękujemy.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Zmarłych parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu…