TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU– 26 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali przed Mszą Świętą tj. o godz. 17:30 – serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nowenna do Bożej Opatrzności o godz. 17:30 ; spowiedź święta od godz. 17:00;

w sobotę zmiana tajemnic różańcowych/ prowadzi róża różańcowa “ISKRA”  z Gągławek, od św. siostry Faustyny  i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej przed Mszy Świętej o godz. 17:30.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie: śp. Genowefę Borkowską mieszkankę Bartąga /ul. Jaśminowa/. Niech nasza modlitwa słowami pieśni pogrzebowej wyjedna jej przebaczenie grzechów i wejście do raju: Racz wiekuiste dacz odpoczywanie duszom umarłych, najłaskawszy Panie, a światłość wieczna niechaj im przyświeca, niech oglądają Twe Najświętsze lica”.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.