PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU-29 listopada 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

2.W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele Msza Święta RORATNIA, będzie celebrowana o godz. 07:00 w dniach: 01, 05, 08, 15, 19, i  22 grudnia. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów.

3.W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny /8 rudnia/ pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat będzie można otrzymać w niedzielę 6 grudnia.

4.W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem.

5.W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 15 Koronka do miłosierdzia Bożego.  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do wieczornej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi świętej w czasie trwania adoracji. 4 grudnia to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.  W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Zadbajmy o to, by tego dnia nasi bliscy mogli przyjąć sakrament pokuty i pojednania oraz Komunię Świętą.

6.W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, zmiana tajemnic różańcowych. Zmianę prowadzi Róża Różańcowa “MIRIAM” do Św. Maksymiliana Marii Kolbego- Ruś 2.

7. Termin rekolekcji Adwentowych w tym roku to 12 grudnia /sobota/ i 13 grudnia /niedziela/. Rekolekcje poprowadzi z Nami i dla Nas ks. dr hab. Przemysław Artemiuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

8. W kruchcie kościoła lub w zakrystii u Pana Andrzeja, naszego kościelnego, można nabyć Świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom “CARITAS”, mała 5 zł. duża 15 zł. i  POŚWIĘCONE opłatki na stół wigilijny / z wizerunkiem, na obwolucie obrazu Bożej Opatrzności i modlitwami przy stole wigilijnym. Opłatków nie roznosimy do poszczególnych domów.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.:)
 10. Wtym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 30 listopadaśw. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
– w czwartek 3 grudniaśw. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
– w piątek 4 grudniaśw. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.