DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU-16 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

2. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

3. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego

4. W tym tygodniu będziemy kontynuowali wizytę kolędową. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność i  za wspólną modlitwę.

5. W niedzielę 23 stycznia o godz. 9:30 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd, Prowadzenie Pani Małgorzata Kaszuba.

6. Również w niedzielę po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 15:00 zapraszamy na koncert kolęd i piosenek świątecznych  w wykonaniu uczniów szkoły nauki śpiewu i gry na saksofonie” W DOBRYM TONIE”. Przygotowanie Katarzyna i Kamil Wiącek, akompaniament Marek Salej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

– piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.