OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 stycznia 2020

1. Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny o godz. 17:45.

5. święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

6. 22 stycznia przypada 75 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Otto Langkau, który oddał życie w obronie swoich parafian. stało sie to w Bartągu 22 stycznia 1945 roku. Msza Święta o godz. 18:00.

7.  23 stycznia / czwartek / od godz. 19:00 rozpoczynamy w naszej parafii  tzw.kurs przedmałżeński.  Zapraszamy do domu parafialnego / plebania /
W tym tygodniu patronują nam:
·         21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
·         24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
Porządek odwiedzin duszpasterskich 20- 25 stycznia 2020r.
Poniedziałek 20 stycznia / od godz. 16:00 /
ul. Złota 4, ul. Złota 6, ul. Złota 7, ul. Złota 8
Wtorek  21 stycznia / od godz. 16:00 /
ul. Złota 9, ul. Złota 10, ul. Złota 11, ul. Złota 12, ul. Złota 13
Środa 22 stycznia / od godz. 16:00 /
ul. Złota 14, ul. Złota 15, ul. Złota 17, ul. Złota 19
ul. Srebrna 1
Czwartek 23 stycznia / od godz. 16:00 /
ul. Srebrna 2, ul. Srebrna 3, ul. Srebrna 4
Piątek 24 stycznia / od godz. 16:00 /
ul. Srebrna 5, ul. Srebrna 6, ul. Srebrna 8
Sobota 25 stycznia / od godz. 11:00 /
Jaroty ul. Stawigudzka 8A,Bartąg ul. Nagietkowa, ul. Chabrowa, ul. Makowa, ul. Jeziorna, ul. Akacjowa, ul. Wrzosowa, ul. Kwiatowa i bloki / 2a, 2b, 2c. 2d, 2e/.