Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               24 września 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Kiedyś Światowy. W tym roku jest to już 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

 

2. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.

 

3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

 

4. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy bezpośrednio po Mszy Św. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

 

5. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17:30. Również w niedzielę różaniec przed wieczorną  Mszą Św. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

 

6. Od niedzieli, 8 października wznawiamy katechezy dla dorosłych w oparciu o nauczanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Zapraszamy na pierwszą katechezę za tydzień na godz. 17:00. Katechezy prowadzi ks. prof. Paweł Rabczyński.

 

7. W niedzielę, 1 października przed kościołem będą zbierane ofiary na pomoc i operację Filipa, który urodził się z zespołem wad wrodzonych kostnych. Osoby, które będą chciały wesprzeć ten cel, mogą to uczynić składając ofiary do puszek przed kościołem.

 

8. W dniach od 6 do 7 października w naszej parafii odbędzie się zbiórka surowców wtórnych jak wsparcie dla Misjonarzy, konkretnie udowy studni w Czadzie.

 Zbierane będą:

Elektrośmieci ( telewizory, komputery, telefonu komórkowe, laptopy, baterie, lodówki, radia, pralki ), złom stalowy i kolorowy, ubrania damskie, męskie, dziecięce ( używane ale nadające się do użycia ), buty połączone w pary, torebki, plecaki, czapki, koce, pościel, bielizna zabawki ( bez pluszaków ). 

Pojemniki na baterie, telefony komórkowe i tablety są już wystawione w przedsionku kościoła. O miejscu składowania pozostałych rzeczy poinformujemy za tydzień. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.