DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, a w niedzielę na  różaniec prowadzony przez Rodzinę naszej Wspólnoty o godz. 11:30.

3. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

4. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II.

5. Przypominamy, że w każdy piątek /od godz. 17:00 do 17:45/ i w pierwsza środę miesiąca / po Mszy świętej celebrowanej o godz. 18:00/ trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest tak wiele spraw, które trzeba omawiać z Bogiem, tak wielu ludzi prosi nas o modlitwę, w tylu momentach życia potrzebujemy konkretnej interwencji Bożej, dlatego adoracja to jest właśnie czas, w którym możemy wszystko to wypowiedzieć przed Bogiem w osobistym spotkaniu.

6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych.  Obok  “Dnia Pańskiego” i kartek z ogłoszeniami i intencjami są kartki wypominkowe. Można je wziąć też z kruchty. Proszę je czytelnie wypełnić/ bardzo o to prosimy/ i przynieść do kościoła. Obok ołtarza Maryjnego jest ustawiona skrzynka do której proszę wrzucać wypełnione kartki wypominkowe.

7. UWAGA:     W Niedzielę 17 października, nie będzie celebrowana Msza Święta o godz. 18:00. Przepraszamy.

8. Jeszcze dzisiaj ZAPRASZAMY , na VIII Stawigudzki Festiwal Muzyki Sakralnej Bartąg 2021.

PROGRAM: 15:00 Msza Święta, 16:00– występ chórów: Moderato, Konsonans, Legenda, Kosejder  17:30– Występ zespołu” Bez Jacka“.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

11. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 październikaśw. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 październikaśw. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.