OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- 26 maja 2019

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Dobiega końca czas egzaminów maturalnych. Tegorocznych maturzystów polecamy Bożej Opatrzności.

5.Za tydzień, w niedzielę 2 czerwca do udziału we Mszy Świętej o godz. 12:00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii Św.

6. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych.

7. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18:00. Zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu o stałych godzinach.

8. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17:45.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.
11. W poniedziałek 27 maja o godz. 12:00 w naszym kościele będzie celebrowana Msza Święta w 28 rocznicę święceń kapłańskich. Na Msze Świętą przybędzie z różnych części naszej archidiecezji około 18 kapłanów. Mszy Świętej będzie przewodniczył Biskup Janusz Ostrowski, a kazanie wygłosi rektor Seminarium Duchownego z Elbląga ks. Sławomir Małkowski. Zapraszam tych, którzy mogą przybyć do udziału w liturgii.