DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  – 17 marca 2019
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.17:30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 9:30. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 28 marca / dzień dla dzieci szkolnych / oraz 29-31 marca dla dorosłych. Nauki wygłosi dla nas ks. Wojciech Jurkowski SAC, rektor Sanktuarium MB Fatimskiej z zakopiańskich Krzeptówek, naczelny kapelan Związku Harcerstwa Polskiego.
6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msza Święta o godz. 10:00 i 18:00.
7. W niedzielę 24 marca po Mszy Świętej o godz. 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym  pierwszy raz przystąpią do Sakramentu Eucharystii.

8. Pielgrzymka, Portugalia – Fatima.                                                                                                                  Pielgrzymka  / samolot / od 26 do 30 września. przewidywany koszt to 2300 zł. zapisy / do 30 marca / przyjmujemy w zakrystii naszego kościoła w Bartągu , lub na adres grek555@wp.pl  / tel. 608291928 / mamy jeszcze trochę wolnych miejsc.

Prosimy osoby zdecydowane o podanie takich danych

1. imię  / imiona / i nazwisko – tak jak zapisane w dowodzie osobistym
  2. data i miejsce urodzenia.
  3. adres zamieszkania.
  4. nr telefonu do kontaktu.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
10. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·         19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.