KALENDARIUM
LITURGIA WIELKIEGO TYGODNIA

Liturgia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego w  kościele w Bartągu będzie celebrowana w następującym porządku.

5 kwietnia, Niedziela Palmowa
W naszym  kościele trzecia forma przewidziana przez Mszał Rzymski. Upamiętnienie wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy będzie obchodzona wewnątrz budynku sakralnego. Obrzęd błogosławieństwa palm podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz. 08:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. Transmisja liturgii na stronie fejsbukowej naszej parafii o godz. 10:00 i 15:00.

9 kwietnia, Wielki Czwartek
Msza Wieczerzy Pańskiej w kościele Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Bartągu 9 kwietnia o godz. 18.oo. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Wikariusz Wojciech Wiszniewski. Transmisja liturgii na stronie fejsbukowej naszej parafii.
10 kwietnia, Wielki Piątek     /15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego/.
a)Liturgia Męki Pańskiej odbędzie się w bartąskiej świątyni, 10 kwietnia 2020 roku o godz. 18.oo. Liturgii przewodniczył będzie ks. Proboszcz Leszek Kuriata. Transmisja liturgii na stronie fejsbukowej naszej parafii.
b) Cześć Krzyżowi  oddajemy przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.  Akt adoracji Krzyża przez pocałunek  na ten czas zarezerwowany jest wyłącznie dla celebransa.
c)Przypominamy, iż w celu umożliwienia poszczególnym wiernym indywidualnej modlitwy w naszym kościele  podtrzymujemy zwyczaj tzw. „ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.

11 kwietnia, Wielka Sobota    /15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego/.
a) Nie należy organizować poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowejPrzed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Modlitwa jest dostępna na naszej stronie parafialnej: parafiabartag.pl
b) Podczas Wigilii Paschalnej / Wielka sobota / opuszcza się obrzęd poświęcenia ognia. Liturgie rozpoczniemy  wewnątrz świątyni od zapalenia paschału.
c) W liturgii chrzcielnej podczas Wigilii Paschalnej zachowujemy  odnowienie przyrzeczeń chrzcielnychOpuszcza się obrzęd poświęcenia wody chrzcielnej.
Nie będzie pokropień, ani sprawowania sakramentu chrztu.

d) Liturgia Wigilii Paschalnej w naszym Sanktuarium Opatrzności Bożej odbędzie się 11 kwietnia 2020 roku o godz. 19.oo. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Wikariusz Wojciech Wiszniewski.Transmisja liturgii na stronie fejsbukowej naszej parafii.
12 kwietnia, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
a) Zamiast procesji rezurekcyjnej celebrans na zakończenie liturgii udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
b)Msza św. Rezurekcyjna w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bartągu o godz. 7:00. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Proboszcz Leszek Kuriata. Transmisja liturgii na stronie fejsbukowej naszej parafii.
c)pozostałe godziny Mszy Świętej bez zmian / 10:00, 12:00, 14:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta o godz. 15:00 oraz Msza Święta o godz. 18:00.
13 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny
Uroczysta Msza św. w drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego w kościele Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Bartągu o godz. 08:00, 10:00, 12:00, 15:00, 18:00. Transmisja liturgii o godz. 10:00 i 15:00.