TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU -7  marca 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17:30.  W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.9:30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

4. Już w tym tygodniu początek  REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH. od 12 do 14 marca.
/piątek godz. 18:00, sobota godz. 10:00 i 18:00 i w niedzielę o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00/.
Poprowadzi je ks. Karol Misiewicz z Nidzicy, a odbędą się w dniach 2021 r. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

5. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

7. W kruchcie na ławce  “SIATKI MIŁOSIERDZIA”, jeżeli możesz weź, napełnij i przynieś przed ołtarz Maryjny. Dziękujemy.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.