SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY-9 maja 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2.Maj, to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 9:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

3.W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Do Sanktuarium MB Fatimskiej w Olsztynie przy ul. Bajkowej na godz. 18:00  zaprasza nas kustosz ks. prałat Marian Matuszek.

4.W piątek o godz. 16:30 i o godz. 18:00  młodzież i dorośli przyjmą Sakrament Bierzmowania z rąk Biskupa Janusza. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5.Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

6.W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy do naszego kościoła na Msze Świętą z udziałem  przedstawicieli dowództwa,  żołnierzy i pracowników cywilnych, 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obroty Terytorialnej w Olsztynie. Kazanie wygłosi ks. kapitan Marek Rycio.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronuje nam:
w piątek 14 maja św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.