TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 listopada 2019

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w tygodniu o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 9:30.

3. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy.

4. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer  Gościa Niedzielnego.

6. Dziękuję  Wszystkim, którzy zechcieli już wesprzeć remont dachu naszej świątyni.  W poniedziałek rozpoczynamy prace związane z wyminą południowej połci dachu. Jeszcze raz bardzo dziękuję Tym, którzy ofiarują swoją modlitwę i dary serc.  Wasza dar serca to 7.400 zł. BARDZO DZIĘKUJĘ
7. UWAGA 🙂 I w tym roku przed Bożym Narodzeniem  chcemy zawieść Wasze dary serca do dzieci i naszych starszych rodaków / szczególnie tych w podeszłym wieku / na Ukrainę, dokładnie pod Lwów do miejscowości Bóbrka. Zbieramy słodycze, zabawki, ubrania zimowe, buty, jedzenie o przedłużonym terminie przydatności / np. konserwy /.
  Mamy transport!!! Jeżeli chcesz coś ofiarować na ten cel, to proszę, przynieś lub przywieź to do naszego kościoła. Zbieramy Wasze dary do 3 grudnia włącznie. Chcemy zawieść to naszym małym i dużym Rodakom  w dniu Świętego Mikołaja tj. 6 grudnia.

8. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·         18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
·         20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
·         21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
·         22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.