Służba liturgiczna

Liturgiczna Służba Ołtarza

Piękno liturgii wymaga ciągłej troski o bogactwo symboli i znaków z których się ona   składa. Nasza odpowiedzialność i troska za liturgię wyraża się między innymi w czynnym uczestnictwie wiernych w życiu wspólnoty parafialnej. Jednym ze sposobów takiego uczestnictwa jest  zaangażowanie w Służbie Liturgicznej.

Aktualnie Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii ma w swoich szeregach 20 osób z czego 10 jest ministrantami, a 5 lektorami, 4 jest Szafarzami Nadzwyczajnymi Komunii Świętej  i 1 jest Akolitą ustanowionym oraz ceremoniarzem. Co roku dołącza do naszego grona kilka nowych osób. Liturgiczna Służba Ołtarza to duszpasterstwo zrzeszające osoby, które pragną być bliżej Boga i bliżej Chrystusa eucharystycznego.

Słowo ministrant oznacza służyć, pomagać i takie jest nasze zadanie-służyć Jezusowi przy ołtarzu. Ministranci i lektorzy naszej parafii uświetniają zarówno duże uroczystości (np. Triduum Paschalne, Święta Bożego Narodzenia) jak i codzienne liturgie oraz nabożeństwa. Głównym zadaniem lektorów jest odpowiednia oprawa Liturgii Słowa, zaś w roli ministrantów jest przygotowywanie ołtarza i pomaganie księdzu  podczas liturgii. Ministranci  mają również swoich świętych patronów. Patronami ministrantów i lektorów są: św. Dominik Savio, św. Stanisław Kostka (SJ).

Osoba odpowiedzialna za Służbę Liturgiczną Ołtarza  jest  Mariusza Górskiego- Kłodzińskiego- akolita ustanowiony i ceremoniarz / tel. 600 358 830 /.

Ministranci Lektorzy  Akolita i Szafarze
Amelia Święcka Gerard Kardahs Mariusz Górski-Kłodziński (akolita ustanowiony i ceremoniarz )
Franek Birkos Wiktor Neumann Mariusz Sztychmiler
Bartosz Wasiek Mateusz Wasiek Jacek Wasiek