II Stawigudzki Festiwal Muzyki Sakralnej

II-Stawigudzki-Festiwal-Muzyki-SakralnejGminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zorganizował po raz drugi Stawigudzki Festiwal Muzyki Sakralnej. Jego głównym celem jest promocja amatorskiej muzyki chóralnej i muzyki sakralnej, dlatego jako miejsce festiwalu zostały wybrane kościoły w Stawigudzie oraz Bartągu.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w roku ubiegłym w Kościele św. Jakuba w Stawigudzie, w tym roku odbyła się w najstarszej parafii i najstarszym Kościele św. Jana Ewangelisty i Sanktuarium Opatrzności Bożej w Bartągu. Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się w dniach 30-31 sierpnia.

W niedzielę 31 sierpnia w kościele w Bartągu wystąpili:

Chór „Konsonans” z Tomaszkowa,
Chór „Legenda” ze Stawigudy,
Chór „Moderato” z Barczewa.

Na zakończenie jako gwiazda II Stawigudzkiego Festiwalu Muzyki Sakralnej wystąpiła niepowtarzalna, obdarzona pięknym mocnym głosem Alicja Majewska.

więcej na stronie Wiadomości Ogólnopolskie 24