V NIEDZIELA WIELKANOCY

28 kwietnia 2024

1. Dzisiejsza  ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych podróży.

2. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30  będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętej i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.

3. W piątek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze Św. w tym dniu o godz.8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu choć to pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych. Okazja do sakramentu pokuty przez cały dzień przed Mszami Św.

4. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Przed Mszą Św. oprócz nabożeństwa majowego również różaniec wynagradzający prowadzony przez Róże różańcowe.

5. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.